Chrześcijański prezent ślubny - katolicki prezent na ślub
Artykuły

Jaki kupić wyjątkowy prezent na ślub ? Pomysły na chrześcijański prezent ślubny.

Co kupić młodej parze? Klasyczne prezenty, praktyczne prezenty, a może personalizowane prezenty ?

Często, dostając zaproszenie na ślub długo zastanawiamy się, co kupić młodej parze, jaki prezent ślubny będzie najlepszy? Część osób stwierdzi, że młodzi sami wybiorą sobie to, czego potrzebują – Ci wolą dać kopertę z pieniędzmi i drobny upominek np. wino czy kwiaty. Niektórzy decydują się na praktyczny prezent, niezbędny w gospodarstwie domowym na początku nowej drogi życia : zastawę stołową, sztućce, kieliszki, ręczniki. Ostatnią grupę stanowią osoby, które wybierają personalizowany prezent wycelowany w pasje czy wartości nowożeńców. Warto zdecydować się na ten ostatni, zwłaszcza jeśli pobierają się bliskie nam osoby – rodzina i przyjaciele.

Prezent ślubny – pomysły.

Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów, które mogą trafić w gusta katolickich, pełnych pasji nowożeńców.

Prezenty wspierające rozwój relacji

Wartościowa książka lub audiobook. Takie prezenty są doskonałą pomocą i drogowskazem ukazującym jak rozwijać relacjemałżeńskie. Warto szukać poprzez strony znanych wydawnictw religijnych np. w sklepie 2ryby.pl, Malak itp.

Gra planszowa dla dwóch osób np. Małżeńska Gra wyprodukowana przez wydawnictwo „Zbliżenia”. Jest to świetna okazja do rozmowy na różne tematy, także te niewygodne.

Plakat z modlitwą małżeńską lub ważnym cytatem. Może to być też znany już powszechnie ale ostatnio modyfikowany na różne sposoby tekst : „W tym domu mówimy prawdę, popełniamy błędy, mówimy przepraszam…”.

Kubki z wartościowym cytatem lub treścią. Warto znaleźć coś naprawdę oryginalnego. Możemy polecić nasze Kubki do dialogu zawierające zasady dobrego dialogu. Zestaw idealny na ślub zawiera kubek dla niej i dla niego. Znajdziecie na nich pięć zasad, dzięki którym komunikacja małżeńska będzie dużo łatwiejsza. Nowożeńcy otrzymają szansę aby rozwiązywać spory i kłótnie bez głębokich zranień i cichych dni.

chrześcijański prezent ślubny - katolicki prezent na ślub
Kubek do dialogu – ONA
Katolicki prezent ślubny - chrześcijański prezent na ślub
Kubek do dialogu – ON

Do kubeczków można dołączyć kawę lub herbatę z misją – zdobyć je można za pośrednictwem strony misyjne.pl. Aromatyczne torebki przywędrują do nas z krajów misyjnych : z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Oceanii. Oryginalny prezent ślubny, który zachęci do wspólnego spędzania czasu przy pysznej kawie lub herbacie, a dodatkowo będzie przyświecał nam dobry cel – wsparcie misji.

Prezent ślubny – voucher !

Prezent na ślub dopasowanych do pasji i zainteresowań to doskonały pomysł dla osoby dobrze znającej parę młodą. Można pokusić się o konkretne prezenty, ale świetnym pomysłem będzie także voucher. Bardzo ważne aby nie był to upominek tylko dla jednej osoby, ale dla obojga, który pomoże im również zbliżyć się do siebie i dobrze wykorzystać czas. Miłośnicy kawy? Możecie kupić im bon do wyjątkowej kawiarni. Uwielbiają górskie wycieczki i biwaki – voucher do dobrego sklepu sportowego mógłby okazać się trafionym prezentem.

Typowo religijne prezenty ślubne

Świetnym pomysłem na katolicki prezent ślubny jest ikona. Niekoniecznie Świętej Rodziny, bo ta zazwyczaj jest kupowana przez najbliższą rodzinę. Może to być ikona Jezusa, ikony Świętych lub Błogosławionych imienników małżonków, ikona Maryjna czy ikona np. Anioła Stróża – do stworzenia domowego ołtarza modlitwy. Warta poprosić o grawer na odwrocie lub ozdobną tabliczkę z życzeniami, cytatem lub krótką modlitwą. Można również zamieścić dedykację i informację od kogo jest ten prezent.

Różaniec. Dobrze,aby nie było to coś oklepanego ponieważ jeśli Młodzi są katolikami na pewno posiadają już jakieś różańce w domu. Ręcznie pleciony różaniec misyjny – to opcja dla osób, które uwielbiają pomagać. Można pomyśleć o różańcu z sanktuarium, w którym nowożeńcy jeszcze nie byli. Dla osób, które cenią sobie oryginalny design można wyszukać różaniec w formie bransoletki na ręce. Oczywiście warto kupić dwa różańce – dla każdego po jednym.

Błogosławieństwo papieskie na piśmie w postaci kolorowego dyplomu wydawanego w imieniu Ojca Świętego. Katolickie małżeństwo rozpoczynające dopiero swoją drogą z pewnością ucieszy się ze wstawiennictwa samego Papieża.

Chrześcijański prezent ślubny - katolicki prezent na ślub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.